Žijeme Prahu

My žijeme v Praze a to je tady

Trasa metra D potvrzena, nepovede Blankou

Napsat komentář

dasbootObtíže s otevřením tunelového komplexu Blanka přetrvávají. Ke spekulacím pomohlo i nedávné prohlášení ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy, který nevyvrátil informaci, že bude Blanka zapojena do chystané trasy metra D.

Pravda je ovšem jiná. „Všude jsou tu mokré kabely, tudy přeci nemůžeme auta pustit“, uvádí zástupce stavbyvedoucího společnosti Metrostav Ing. JUDr. PhDr. et Mgr.  Henryk Nehola a dodává: „Každé auto musíme sledovat a výměna všech optických vláken by vyšla Prahu na stejné peníze jako výstavba nového komplexu tunelu o pár metrů vedle, veřejné soutěže jsou už zkrátka takové“, a krčí přitom rameny.

Radní vedení akčním výborem Strany zelených pro dopravu se proto rozhodli pro záložní variantu, která spočívá nikoliv ve výměně vadných kabelů, ale v zaplavení celého tunelového komplexu.“Vodní spojení mezi Dejvicemi a Holešovicemi Praze dlouhodobě chybí“, uvádí náměstek primátorky Matěj Stropnický  a dodává: „vodní doprava je jedním z nejekologičtějších zdrojů dopravy a možná překonává v šetrnosti i chůzi či cyklistiku a proto zesplavnění Blanky za stranu Zelených i vítám“.

Cesta z Dejvic do Holešovic potrvá pět minut, díky sklonu celého tunelu nebudou ponorky navržené nestorem pražské dopravní architektury a designu Patrikem Kotasem potřebovat žádnou dodanou energii k jejich pohybu, opačným směrem to budou mít těžší, což ostatně připouští i sám Patrik Kotas : „Ano, je pravdou, že levý tubus tunelu Blanka bude muset být vybaven takzvaným ponorkovým eskalátorem, jenž ponorky vyveze až k Havlově vile, kde budou obráceny opět opačným směrem, aby se mohly směle spustit  zpět do Holešovic, ale zas na druhou stranu je třeba uvést, že ponorky, které se z Dejvic probojují až do Holešovic, mohou následně své pasažéry umístit třebas až do trojské ZOO, opačným směrem až do Chuchle, a bude-li plánování dopravní obslužnosti Prahy pokračovat tímto tempem a odborností dále, za nějakých padesát let se můžeme dočkat i podvodního spojení s Hamburkem včetně možnosti torpédovat mosty nepřátelských nacistických sil v Drážďanech.“

Zastupitelstvo hlavního města s plánem zesplavnění tunelového komplexu Blanka  vyjádřilo souhlas, nesouhlasná stanoviska zatím zaznívají pouze ze strany fanoušků fotbalového klubu AC Sparta Praha, protože veskrze nesouhlasí s vybudováním atomové přečerpávací stanice na místě stávajícího fotbalového stadionu na Letné, která by tunelu Blanka dodávala potřebnou vodu z Vltavy. Ovšem jak se již vyjádřil nestor českého fotbalu Ladislav Vízek, Sparta Praha milovníkům toho pravého fotbalu chybět opravdu nebude.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s