Žijeme Prahu

My žijeme v Praze a to je tady

Tunel Blanka nikdy nebyl

Napsat komentář

blanka

Mezi staré pověsti pražské byla ministerstvem kultury zařazena báje o podzemním spojení mezi bájnou Trójou a Dejvicemi. Podle odborníků takové spojení nikdy neexistovalo a veškeré výpovědi lidí, kteří ho prý projeli na skateboardech, je třeba brát s rezervou. 

Primátorka hlavního města, paní Adriana Krnáčová z hnutí Agrofert novinářům potvrdila, že celé haló ohledně onoho takzvaného tunelu Blanka bylo pouhým náboženským pohnutím či jiným hromadně psychologickým jevem, který doposud nikdo neobjasnil.

„Sám MUDr. Bém mi potvrdil, že nikdy nic týkajícího se výstavby tunelu pod Prahou nepodepsal a rozhodně za to neměl provizi, podobně mi na to přes twitter odpověděl i můj předchůdce Hudeček, který pro jistotu raději nereagoval vůbec. Tuto kapitolu v dějinách Prahy je proto nutné uzavřít“, dodala úřadující primátorka.

Historici s ní souhlasí – sice se o onom tunelu pod Prahou z nevěrohodných análů doslechli, ale nikdy ho nikdo neviděl. „Ano, existují určité pergamenové svitky, které nárokují nejrůznějším společnostem miliardové nároky za určitou činnost, jejíž výsledky nikdo nikdy neviděl, ovšem je třeba učinit všem spekulacím konec, žádná Blanka neexistuje, stejně jako v případě Libuše, Tety či Kazi se jedná pouze o nepodložené zkazky“, uvedl ředitel Historického ústavu hlavního města Prahy Doc. Kamil Skopeček.

Podle tiskového mluvčího společnosti Metrostav se jedná o mýlku, tunel viděl a sám se jeho procházky společně s vedením společnosti i účastnil. „Copak propad půdy ve Stromovce byl nějaký zázrak“, zeptal se řečnicky:“nikoliv, muselo se jednat o výsledek určité činnosti, jedno, zda-li božího či lidského úsilí, Stromovka se tak snadno nepropadne“, doplnil na závěr.

Profesor Halík se staví k tvrzení mluvčího Metrostavu rezervovaně: „Bůh si nevolí místa, kde se projevuje, klidně se mohlo stát, že se objevil ve Stromovce a tam stvořil díru do země, když se nikdo nedíval.“

Všichni zúčastnění se ovšem dohodli na jednání, které vezme v potaz výsledky všech vědeckých poznatků a expedic a vydá k existenci domnělého tunelu Blanka podloženou zprávu. Do té doby bude provoz v Praze omezen. Vydání zprávy předpokládá odborný panel na konec roku 2022, maximálně však roku 2036, přesný termín bude ovšem ještě upřesněn.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s