Žijeme Prahu

My žijeme v Praze a to je tady

Tunel Blanka otevřen

Napsat komentář

tank

Navzdory všem zlovolným tvrzení společnosti Metrostav nové vedení magistrátu prohlašuje, že tunelový komplex Blanka je veřejnosti otevřen minimálně již od voleb.

Podle prohlášení nového vedení hlavního města, které se sice ještě nesešlo, ale již všechno ví, je tunel Blanka dávno veřejnosti dostupný a kdo chce a najde si cestu, může ho pro zkrácení cesty přes Prahu využít. Celých 6 382 metrů je pokryto kvalitním asfaltem, obloženo kachličky a otevřeno veřejnosti. 

Designovaná primátorka Adriana Krnáčová na tiskové konferenci k dopravní situaci uvedla: „sice tunelovému komplexu Blanka jako hnutí občanů říkáme jasné NE, leč když už tu je, je výhodnější ho užívat, než zasypávat a proto říkám ANO“. Dle jejich slov stačí překonat jen pár zátarasů a Pražanům se komplex otevře v celé jeho šíři. „Sice bez vlastnictví automobilu typu KITT je nemožné ony zátarasy překonat, leč stačí skateboard či longboard, lezecké vybavení a spojení mezi Letnou a Holešovicemi je rychlejší než tramvají číslo 26 či jakoukoliv jinou“.

Podle tajemníka magistrátu pro tunelování je zatím dobré, když tunel využívají pouze řidiči nemotorových vozidel: „z našeho pohledu nejsou ještě všechny systémy zprovozněny a mohlo by se tak stát, že vlastník běžného motorového vozidla se vznětovým motorem, který by se do tunelu shodou náhod dostal, by se udusil vlastními plyny ještě před tím, než by si snadnou dostupnost mezi Letnou a Holešovicemi okusil, kdyby ho náhodou nezadusil požární systém, který po vyhodnocení zvýšení koncentrace oxidu uhelnatého v tunelu spustí protipožární systém, jenž vypustí několik tun připraveného oxidu dusného, aby každý požár zadusil hned v zárodku“.

Bohužel se proti představám magistrátu opožďuje zavedení potřebné legislativy spočívající zejména v přetlakování kabin automobilů motoristů, kteří budou chtít tunel využívat či alespoň v zavedení povinnosti při užití tunelu mít nasazenou kyslíkovou masku s vyvíječem kyslíku, známou již ze zavádění tanků T-55 do výzbroje Československé lidové armády.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s