Žijeme Prahu

My žijeme v Praze a to je tady

Prahu ohrožuje povodeň nevídaných rozměrů

Napsat komentář

slapyPřesně před čtyřmi dny postihly Prahu komunální volby. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a ihned po sečtení výsledků voleb oznámil primátor Prahy Tomáš Hudeček odchod do opozice a příchod povodně, jakou hlavní město ještě nezažilo.

Na tiskové konferenci svolané na magistrát předstoupil před novináře stále vládnoucí primátor Tomáš Hudeček i s primátorským řetězem a přednesl dramatický projev. „Po nás přijde potopa“, sdělil šokovaným účastníkům tiskové konference své varování před blížící se pohromou primátor. Podle jeho slov dojde se změnou zastupitelstva ke katastrofě biblických rozměrů a vyzval občany Prahy k urychlené evakuaci.

Pražský hydrometeorologický ústav podle něj disponuje údaji, které potvrzují, že katastrofa je již vzdálena jen několik dní. Podle informací ústavu hlásí pozorovatelé nezvyklé jevy podél celého horního toku Vltavy, i když  jsou medvědi jsou podle všeho k nastávajícím událostem neteční a ani jezevci zatím na horu Říp nestoupají a ani veverky zatím horu Pektusan v mapách nehledají.

„To, že jsem volby nevyhrál, mě nemrzí, jsem sice trochu rozladěný, ale já to zvládnu, daleko více mě děsí, jaký trest stihne Pražany za jejich špatnou volbu. Ano, přijde trest, řekl mi to Bůh, který se vynořil z Čertovky, když jsem se vracel z kavárny ve Mlýně. Prvně jsem mu nevěřil, přeci jenom proč by se Bůh převtěloval do kapra, když je na Kampě všude tolik keřů, které by mohly tak snadno hořet, ale nejsem zas úplný Mojžíš..“ a v tento moment upadl primátor v jakýsi podivný trans, během něhož zmizel pod improvizovaným řečnickým pultem. Když se po malé chvíli opět vynořil s bílým vlajícím vousem v prostém obleku zhotoveném z bílé neseprané bavlny, měli někteří novináři jasno. Bohužel vstupní dveře do místnosti již byly probity tlustými hřeby a zapečetěny fošnami a tisková konference mohla nerušeně pokračovat.

„Chystám na Petříně výstavbu archy, která pojme po zástupci každého z Pražanů“, deklamoval primátor nepřítomným hlasem a v rukou držel dvě mramorové desky: „zatím máme plno, co se týče těch posledních, taxikáři, prostitutky a úředníci útvaru rozvoje již na lodi mají zamluvené kajuty“. Jeho projev přerušilo zapípání jeho telefonu. „Podle právě přijaté krátké textové zprávy musím oznámit, že pražská zoologická zahrada potvrdila svoji rezervaci ložného prostoru archy po páru z chovaných druhů, koně převalského budou mít výběh na horní palubě. Ale pro pravé Pražany je ještě místo, obzvláště prostory určené pro přepravu jízdních kol ještě ukazují jisté volné přepravní kapacity“.

Hrázný slapské přehrady nám zatím blížící se povodeň nepotvrdil, ale podle jeho slov již obdržel telefonem pokyn z magistrátu, aby otevřel odtokové otvory a nebo umístil k patě hráze dostatečně výkonný výbušný systém. „Jsem zaměstnancem povodí Vltavy a pokyny magistrátu se řídit nehodlám“, to byla jeho poslední slova, než ho zasáhl projektil z hlídkového plavidla městské policie, které se přiblížilo směrem od Štěchovické přehrady. „Máme jasné pokyny, odejděte!“, pravil velitel plavidla, kterého jsme pod hrozbou nenasazených botiček v rukou příslušníků městské policie museli uposlechnout.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s