Žijeme Prahu

My žijeme v Praze a to je tady

Tendr na dodávky jídla pražským školám vyhrálo KFC

komentářů 35

kfc

První školní jídelna v nových barvách tak již přivítala své mladé strávníky. Děti jsou ze změny nadšené, někteří odborníci a část veřejnosti jsou však k projektu skeptičtí.

Společnost AmRest, s.r.o, která celopražský tendr na dodávky jídla do všech školních jídelen vyhrála, je zatím s prvními dny spolupráce spokojena. A i když provozuje vedle smažených kuřecích specialit i řetězec Burger King, s hamburgery zatím do škol vstoupit nehodlá.

„Nabídli jsme v soutěži dobrou kvalitu za férovou cenu, těch 69 Kč za menu včetně nekonečného kelímku je pro nás takřka nevýdělečná záležitost, ale děti jsou budoucnost národa a tak cítíme vnitřní závazek jim pomoci“, uvádí ředitel společnosti. Školákům na stravu samozřejmě přispěje i magistrát a tak se cena jednoho obědu ve školních jídelnách nezmění. Námitky na monotónnost a jednostranné zaměření stravy pouze na kuřecí maso odmítá ředitel jako zavádějící: „v pondělí budou mít školáci minitwister s hranolky, v úterý dostanou 3 kuřecí stripsy s hranolky, ve středu je čeká jeden kousek kuřete s bramborovou kaší, ve čtvrtek jim nabídneme 5 kuřecích křidýlek se salátem coleslaw a v pátek budou mít možnost si pochutnat na specialitě, která se bude měsíčně obměňovat, třeba teď je to sendvič rocker s hranolky. Samozřejmě vegetariánské děti si mohou místo masa dát za příplatek vařenou kukuřici, je výtečná“, říká ředitel AmRestu a závěrem rozhovoru prozrazuje i malé tajemství: „a když budou mít děti nějaký výlet nebo akci mimo školu, dostanou od nás do skupinek naše oblíbené kyblíky!“

Oslovení ředitelé škol zatím nechtějí novou spolupráci otevřeně hodnotit. U některých převládá zklamání z odebrání kompetencí k vytváření jídelníčku nad ekonomickými přínosy pro školu: „víte jak jsem se těšil, když jsem mohl dětem připravovat menu“, prozradil nám pod příslibem zachování anonymity ředitel jedné školy v Londýnské ulici: „děti potřebují disciplínu, řád a hlavně se potřebují naučit, že život není procházka růžovým sadem. A od doby, kdy byly z osnov odstraněny tělesné tresty, známkování a učení, zůstávaly školní  jídelny jediným místem, kde se dalo dětem ukazovat, že život není peříčko. Tak třeba já, den co den jsem si nechával vyjíždět ze systému, které jídlo si děti co nejméně objednávají a z jídel, která děti nejedla, jsem pak vytvářel jídelníček na další měsíc – koukněte třeba tady – druhý týden v září a hned jsem na ně šel zostra – pondělí škubánky, úterý semlbába, středa rýžový nákyp, ve čtvrtek buchtičky se šodó a v pátek obalovaná červená řepa! Ale zvládly to..“, bohužel při těchto slovech se ředitel rozplakal a již nebyl k utišení.

Ani kuchařky o místa nepřijdou, jídlo se bude vždy připravovat na místě v prostorách stávajících škol. Teď v začátcích provozu jsou zatím jídelny obsazeny personálem KFC, ale první kuchařky byly rozvezeny k zaškolení do provozoven KFC po celé republice již za úsvitu.

Oslovení ekonomové vidí ekonomické dopady spolupráce škol a KFC jako oboustranně výhodné. „Stávající jídelny se otevírají pouze na dvě hodiny přes oběd a navíc jen a pouze žákům a zaměstnancům škol a to je ekonomicky nevýhodné, předěláním jídelen na provozovny rychlého občerstvení se tak jídelny otevřou i lidem z ulice a to od rána do večera, některé jídelny středních škol pojedou i nonstop“, předvídá enfant terrible české ekonomické školy Tomáš Sedláček a již chystá k dané problematice i obsáhlou panelovou diskusi.

Náhodně oslovený muž v balónovém plášti  si možnost odskočit si do školy na jídlo pochvaluje: „nikdy jsem fanouškem fastfoodu nebyl, ale poslední dobou se přistihuji v KFC i několikrát denně – ta křupavá stehýnka či pevná prsíčka všude kolem, tomu se zkrátka nedá odolat!“

Reklamy

35 thoughts on “Tendr na dodávky jídla pražským školám vyhrálo KFC

 1. To si snad někdo dělá prdel, ne ?

  Liked by 1 osoba

 2. moc bych na to nesazel, když ministr školství chce ze škol dostat bagety a chce to nacpat zdravim jídlem 🙂 😀

  To se mi líbí

 3. co je to za blbost?

  To se mi líbí

 4. Dětem 4x týdně hranolky ? A kuřecí plné antibiotik a hormonů ? a firma provozující KFC je z Polska ? My už fakt nejsme schopni uvařit vlastním dětem ? Kolik peněz asi dostali zadavatelé výběrového řízení do kapsy bokem … ?

  To se mi líbí

 5. Pavel: Taky nám chybí schopnost porozumět psanému textu. Může za to Kalousek.

  To se mi líbí

 6. Co se čertíte? Konečně do škol dorazilo něco zdravého! Každý ví, že kuře je dietní maso, a zapomínáte, že hranolky jsou zelenina!!

  Liked by 1 osoba

  • 😀 😀

   To se mi líbí

  • vážně….to jako vážně….kuře je zdravé, ale rozhodně ne to „těstíčko“ v kterém je obalené…a hranolky, jo, správné hranolky jsou z brambor, ale jak asi zdravé jsou, když se smaží všechno na připálených olejích?? nebo dokonce plave?? mě je z té představy už jen špatně…jediné jídlo, které by jsem dokázala pozřít, by byl salát

   To se mi líbí

   • Vy o tom těstíčku víte co, že ho obviňujete bez toho, abyste řekla co je v něm špatně? A zrovna tak mi vysvětlete, kde berete důkazy k tvrzení, že olej, ve kterém se školní hranolky smaží, je přepálený??!! Vy jste viděla jak zaškolení školních kuchařek řetězcem KFC probíhá? Já věřím že se v tomto případě používá dětský olej, který je zdravý.

    To se mi líbí

   • Akurat že v tom kurátku je toľko antibiotýk a somarín že by ste pozerali hlavne sa to prejavuje u dievčať v istých partiách hneď viem povedať čo žerie 🙂 To kuriatko sa narodí napchajú ho nadrogujú ono dorastie pod drogamy a hneď mu odseknú hlavu a toto zdrogované kura ide vaším deckám do obehu … Takže asi toľko. Tá ich žemla ma toľko chémie že keby som ju nechal spáliť tak by ste videli huspeninu asi takú ako keď necháte zovrieť coca colu…

    To se mi líbí

 7. vy jste naivni nebo blbi, ze tomu zvastu verite?

  To se mi líbí

 8. Proboha, lídé čťete 😀 😀 😀

  To se mi líbí

 9. Tohle je samozřejmě vtip, už podle stylu psaní „…se ředitel rozplakal a nebyl k utišení“

  To se mi líbí

  • Tak proč to ale prozrazovat sakra??!! Já se těšil na rozhořčené komentáře blbců, a vždycky se najde někdo, kdo musí internetu sdělit, že on je ten, který se nechytil. Achjo.

   To se mi líbí

 10. Právě jsem se smíchy posral… 😀 😀 😀

  To se mi líbí

 11. Celkem pobavilo, zvláště poslední věta narážející na hodné strýčky rodávající bonbóny.

  To se mi líbí

 12. Ta poslední věta je AWESOME 😀 Lol 😀

  To se mi líbí

 13. Vždyť je to fake, to vám nedošlo? Vidíte snad v článku nějaké jméno těch, kteří mají hovořit ty nesmysly?:)

  To se mi líbí

 14. Jménem společnosti KFC bychom rádi upozornili, že se tato informace nezakládá na pravdě.

  To se mi líbí

 15. Veřejné prohlášení k zmanipulovanému tendru.
  Jako účastníci tendru pro stravování ve školských zařízení se musíme hrubě ohradit proti praktikám magistrátu. Naše ryze česká firma ŇAM end HAM sro. má za to, že celé výběrové řízení bylo zmanipulováno ve prospěch společnosti AmRest/KFC. Nechceme komentovat jaké zájmy a finanční prostředky v celém podvodu sehráli hlavni roli, ale tvrdě se proti tomuto rozhodnutí ohrazujeme a zvažujeme právní kroky. Dále žádáme paní Procházkovou, mluvčí společnosti AmRest/KFC aby nefabulovala veřejnost tím že se něco nezakládá na pravdě.

  To se mi líbí

 16. to je nase skola LONDYNSKA :DDDD

  To se mi líbí

 17. Do teto školy chodim nemáme automat na tyčinky natož na KFC a tohle je 100% photoshop

  To se mi líbí

 18. Mystifikace….. to nemáte kousek zdravého rozumu a věříte těmto sračkám ? pak se nemám divit že volíte do vlády furt ty stejné blbečky…

  To se mi líbí

 19. Je to vůbec pravda? Jestli ano, pak čeká děti ve školách opravdu zdravé jídlo…

  To se mi líbí

 20. Taky doufam ze to pravda neni, protoze jidlo z KFC je dobre jen k tomu aby vydelavalo obrovske penize pro jejich majitele ! Jestli po tom jidle nekdo zhebne nebo ne to by jim vadilo jenom v tom momente az by je nekdo soudil. Nejlacinejsi maso z kurat ktere ziji v STRASNYCH podminkam v tak zvanych „factory farminc“. Jo tovarna na kurata. Presne tak se s nima zachazi. Aby to prezili do te doby nez stloustnou, naladuji je antibiotikama coz potom lidi snedi v tom mase.Maso je casto omyvano „peroxidem“ aby zabili dalsi pripadne choroboplodne bakterie a viry. KFC znamena – Kentucky Fried Chicken a je to americka firma ktera zacala v roce 1967. Ze je jidlo lacine ? Boded by ne ! Myslite ze dostanete v USA kvalitu zadarmo ? Nebudte naivni ! Tu si musite sakra zaplatit ! Ale kurata chovana v jako tovarnach jsou silene lacina a silene nezdrava ! Ze vam to chutna a ze chodite zase si to tam dat ? Pridavaji se do toho chemikalie, ktere ve vas vyvolaji „navyk“ a musite tam zase zpatky. Samozrejmne takova chemikalie je nebezpecna. V USA do KFC chodi jen chudy a nevedomi lidi. Bohatej clovek tam nevleze ! To mi verte ! Nema duvod byt LACINY ! To smazene kure si da jinde. Mimo jine – jestli si tohle cele s tim ze se to da detem ve skole NEKDO naprosto vycucal z palce je NEUVERITELNA ostuda ze se to vubec muze stat ! Jak v tomhle muzeme zit ?????? Jak vubec muzeme necemu a nekomu verit ? A co s tim budeme delat !!!!!

  To se mi líbí

  • AtNevidim nic spatnyho na tom co pisete! Kure je dietni maso, a hranolky jsou zelenina!! Jestli jsou v mase antibiotika tak tim lip, muzeme to ted, kdyz se blizi kazdorocni chripkove obdobi, brat rovnou jako lek bez regulacnich poplatku v lekarnach! A ze je maso omyto proti bakteriim, na tom vam vadi co? Kfc se nam snazi vyjit vstric se zdravou vyzivou, a jejich snahu tady jen odsuzujete! Ze se nestydite, pomlouvat takovou dobrotu, navic jedno z nejzdravejsich jidel, obsahujicim zaroven leky!

   To se mi líbí

 21. Vážně jsem se pobavil…
  Ale na straně druhé bych to těm Pražským spratkům docela přál. 😀

  To se mi líbí

 22. Pingback: Návrat koní do Prahy potvrzen | Žijeme Prahu

 23. ten konec je nejlepší.Muž v balonáku

  To se mi líbí

 24. Do pražských školek má prej jít zdravější Dönner Kebab GmbH Berlin – Turecký Němci jim mají dělat falafely, kebaby, ale žádnej strach, prý bez chilli omáčky (pro přítomné maminky). Pití má dodávat Coca Cola vyráběná v Turecku – náklady jsou prý levnější

  To se mi líbí

 25. Nejlepší článek všech dob! 😀

  To se mi líbí

 26. Už zase mnoho lidí nepochopilo vtip 😀

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s