Žijeme Prahu

My žijeme v Praze a to je tady

První lyžaři se na Petříně dočkají již letos

komentáře 2

PetrinOd začátku letošní lyžařské sezóny se lyžaři dočkají otevření prvního střediska zimních sportů v Praze. I přes to, že se středisko nachází pouhých 200 až 327 metrů nad mořem, bude tento lyžařský areál vynikající podmínky jak pro sjezdové, tak i pro běžecké lyžování. Mimo denně upravovaných sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti, které budou zasněžovány technickým sněhem, nabídne středisko i 35km běžeckých tratí a 13km hřebenových cest, freeridovou zónu a také snowpark pro akrobatické lyžaře i snowboardisty.

Základním kamenem nově budovaného lyžařského střediska bude již existující pozemní lanovka na vrch Petřín. Vedle této lanovky bude vybudováno 5 dalších sedačkových lanovek, které zajistí lyžařům základní komfort. Plán magistrátu zároveň počítá s tím, že bude Petřín osazen přibližně padesátkou sněhových děl.

Nový lyžařský areál bude mít 12 sjezdovek, které částečně povedou ve stopách stávajících chodníků a další povedou doposud v zimě nevyužívanou zelení. Vedle hladové zdi pak vznikne Prague Hungry Wall Snowpark. Dalšími nabízenými službami pak budou: večerní lyžování, zimní pěší turistika, opravny a půjčovny lyží, sáně tažené koňmi, dětské lyžařské školy a snowboardová škola.

Celý areál tak pražským lyžařům nabídne 12 km modrých, 8 km červených a 2 km černých sjezdovek.  Hlavní město Praha již vypsalo veřejnou zakázku na dodávku šesti roleb, které budou celý areál udržovat a převážet lyžaře mezi areály na Petříně a areálem v Chotkových sadech.

Provozní vedoucí restaurace Nebozízek nám potvrdil, že již pro letošní zimní sezónu počítají s využitím jejich podniku jako horské chaty. Kuchaři se zatím učí přípravě typických alpských specialit, přičemž například spätzle či germknödeljiž mají zažitý, ale s přípravou pravého italského bombardina ještě trochu bojují. Ale slíbil, že do další sezóny přípravu bombardina zcela jistě  zvládnou.

Bude-li mrznout, nebude s provozováním areálu problém, slibuje společnost Prague Ski Resort, kterou vlastní investoři z Česka, Slovenska, USA a Saudské Arábie. V případě extrémních teplot okolo a nad bodem mrazu bude ovšem návratnost investice ohrožena stejně tak jako její provoz. „Oslovili jsme  odborníky, zda-li nemají ke sněhu alternativu, kdyby nám přírodní podmínky nepřály a výsledek již brzy zveřejníme, čtenářům mohu jenom napovědět, že tento materiál je ze zemí jednoho z investorů, je ho tam mnoho a nikdy neroztaje a když už roztaje, je z něj kvalitní sklo, které má u nás tradici„, uvedl jeden ze zástupců skupiny provozovatelů.

Pražany může na celé věci těšit fakt, že s platnou Opencard budou mít 20% slevu na veškeré služby nového areálu a na sklo z Nového Boru. O možnosti rozšíření funkcionality karty i jako lyžařské permanentky se vedou jednání s dodavatelem.

Reklamy

2 thoughts on “První lyžaři se na Petříně dočkají již letos

  1. Jako majitel S.O.P. Corporation spol. sro. ( střechy, okapy, pergoly), vášnivý lyžař a občan Prahy tomuto návrhu jen tleskám a dovoluji si nabídnout služby naší firmy co se týče řešení klimatických podmínek. Navrhuji celou oblast zastřešit naším hydraulickým systémem a vytvořit tím vlastní teplotní podmínky pro celý lyžařský areál který díky tomuto řešení může fungovat celoročně. Občané Prahy si to zaslouží a mnozí z nás na něco takového již léta čekáme .

    To se mi líbí

  2. I já kvituji tento projekt, zvláště pak spoluúčast investorů ze Saúdské Arábie, jejich bohaté zkušenosti s obdomnými projekty jsou pro mne záštitou spolehlivosti. Konečně i my, Pražané, nemohoucí zakoupit apartmán v Krkonoších, budeme mít lehce přístupné zimní rekreační středisko.

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s