Žijeme Prahu

My žijeme v Praze a to je tady

Výskyt občana na Malé straně potvrzen

Napsat komentář

ms3Dezorientovaný a hladový muž, takový pohled se naskytl úředníkům a politikům, kteří kráčeli ráno Malou stranou do svých kanceláří. Muž zmateně bloudil po ulicích a slabým hlasem říkal: „já tu bydlím“.
Městská policie v Praze provedla odchyt zmateného jedince a převezla jej do útulku v pražské Troji. Odborníci neskrývají nad opětovným výskytem obyvatele na Praze 1 nadšeni. „Letos se objevil na Náměstí republiky, loni byl nepotvrzený výskyt hlášen z Lazarské, vypadá to, že se nám na Prahu 1 opravdu vrací“, potvrdil přední český urbanolog Mgr. Ošťádal.
Někteří odborníci mírní počáteční nadšení. Podle nich přinese výskyt obyvatel na Praze 1 komplikace nejen lidem, kteří tu pracují, ale i procházejícím turistům, nehledě na náklady nutné na vybudování základní infrastruktury. „Každý občan bude dle našeho názoru požadovat denně minimálně dva až tři čerstvé rohlíky, tato zvýšená dopravní obslužnost může Prahu 1 úplně zablokovat“, domnívá se například Mgr. Karolína Kopcová, odborná znalkyně Prahy 1.  Ředitel místního oddělení Městské policie také neskrývá nad výskytem občanů jistou míru rozladění: „zatím tu byl v noci klid, turisté byli v neustálém křivočarém pohybu, mezi nimi se pohybovaly desítky vozítek segway a nikdo si na nic nestěžoval, nyní se může stát, že nám bude od desíti hodin od večera někdo volat a požadovat zákroky, které mohou toto křehké příměří narušit“.

Prezident Zeman je klidný, sdělil veřejnosti jeho mluvčí Ovčáček. Dle slov pana prezidenta je výskyt občanů na Praze 1 pouhou novinářskou fámou, která má posloužit sobeckým zájmům nejrůznějších nezvaných ekologům a ekologistům. „Vážený pane redaktore, nedokáži si, na rozdíl od Vás představit, že by průměrný exemplář českého občana například zvládl stoupání Nerudovy ulice, aby se tam uhnízdil, nehledě k průměrné mzdě, která by mu pronájem prostor k bydlení snad ani nedovolila“, uzavřel svůj monolog prezident.

Odborníci dále upozorňují i na to, že by výskyt obyvatel mohl být pouze klamem. Předseda spolku zdravého skepticismu Sysifos prof. Grygar vypsal cenu jednoho milionu korun pro toho, kdo obyvatele Prahy 1 odchytí a přivede na přednášku spolku. Do dnešního dne se o cenu nikdo nepřihlásil. „Mohlo se stát, že do centra zkrátka zabloudil zmatený obyvatel Vršovic či Strašnic, který neumí do desíti napočítat a řekl, že je z jedničky“, snaží se pro neobvyklý jev najít rozumem logicky odůvodnitelné vysvětlení jako vždy prof. Grygar.

Ministr pro místní rozvoj přesto již přislíbil všem úředníkům a návštěvníkům Prahy 1 kompenzace za škody, které by jim výskyt obyvatel mohl způsobit.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s