Žijeme Prahu

My žijeme v Praze a to je tady

Primátor Hudeček nepřímo potvrdil výskyt pražských tramvají v Brně

1 komentář

kamilKonsternovaným Brňanům se ráno naskytl na brněnském hlavním nádraží nezvyklý pohled – u prvního nástupiště stála neoznačená tramvaj. Pro mnohé Brňany to bylo první setkání s tímto nezvyklým dopravním prostředkem. „Vypadá to jako šalina, ale řidič mi řekl, že je to tramvaj, jsem z toho celá zmatená“, prohlásila náhodná kolemjdoucí Hana Hawerlandová. Řidič tramvaje odmítl rozhovor a z jeho stejnokroje bez identifikačních známek nebylo možné stoprocentně určit, zda se jedná o řidiče pražského dopravního podniku, i tramvaj byla zbavena všech identifikačních znaků včetně bezdomovců a nevrlého revizora.

Na tiskové konferenci svolané na odpoledne do tiskového střediska pražského magistrátu ozřejmil primátor Prahy Tomáš Hudeček, co vedení Prahy k tomuto kroku vedlo: „Přímá anexe Brna to není, to nemohu říct, ale pokud si kdokoliv v České republice myslí, že se naše vlast se může dostat na evropskou úroveň rozvinutím Brna, Ostravy, Břeclavi nebo Krnova, tak je na velkém omylu. Pouze podpora centra, pouze podpora hlavního města a pouze samotná aktivita nás, obyvatel Prahy, může být tím jediným nástrojem pro to, dostat se na evropskou úroveň ve všech ukazatelích, ve kterých bychom si přáli, i proto jsme zavedli přímou tramvajovou linku na nejbližší pražské předměstí na Moravě, za které jsme po dlouhém váhání vybrali Brno“

Ve hře byla i Olomouc, ale podle interních informací z magistrátu se primátor bál odvety, které by se mu mohlo dostat, kdyby se někdy z hlavního města vrátil do svého rodiště.

Na tramvajové lince mezi stanicemi Praha-Hloubětín a Praha-Brno bude platit standardní tarif pražského dopravního podniku. Tramvaje budou jezdit ve špičce v šestiminutových intervalech, cesta potrvá necelých 5 hodin a cestujícím ji zpříjemní palubní klaun mluvící žertovným nářečím.

Reklamy

One thought on “Primátor Hudeček nepřímo potvrdil výskyt pražských tramvají v Brně

  1. Já bych tedy raději propojil Pražské a Brněnské metro… nehyzdilo by to krajinu a byl by to pořádný tunel! Dokonce by to byl nejdelší Evropský tunel!

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s